BİNGÖL BELEDİYESİ RAMAZAN ŞENLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

Bingöl Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Şenlikleri 12. gününü geride bıraktı. Ramazan şenliklerinin halkı kaynaştırdığı, buluşturduğu insanların bir araya gelerek vakit geçirdiklerini ifade eden Bingöllüler, bu tür organizasyonların kadın ve çocukları huzurlu bir ortamda kavuşturduklarını söylediler.

Ramazan akşamlarında vatandaşlar için belediye tarafından yaklaşık 4 saatlik bir zamana yayılan etkinliklerden vatandaşlar ücretsiz yararlanırken, şenlikler nedeniyle Bingöl’de parkların ve caddelerinin canlanmasıyla su satıcısı, simitçisi, çaycısı, çiçekçisi, pamuklu şeker ve baloncusuna kadar birçok kişiye de ekmek kapısı oluştu.

Ramazan ayı dolaysısıyla Bingöl Valiliği önüne  kurulan Ramazan şenlikleri alanı Bingöl halkı tarafından yoğun ilgi görüyor. Şenlik alanında Konserler, Semazen , Palyaço,  Hacivat Karagöz gösterimi, tiyatro ve çocuk oyunları, Ramazan stantları ve birçok eğlence ile Bingöl halkına heyecan dolu bir ramazan yaşatıyor.

Küçük tüketim malzemelerinin satışıyla evlerine ekmek götüren küçük esnaf:  Belediyenin hazırladığı şenliklerden dolayı insanlar Ramazan Sokağına akın ediyor. Kalabalık dolayısıyla satışımız her geçen gün artıyor. Bu da bizim yüzümüzü güldürüyor. Daha önce aylarca kazanamadığımız geliri bu birkaç günde kazanmaya başladık. Bundan dolayı çok mutluyuz" dedi. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal