BİNGÖL BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

MÜBAREK RAMAZAN AYINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİN SERGİLENDİĞİ İFTAR ÇADIRINDA VATANDAŞLARLA ORUÇ AÇAN BAŞKAN  BARAKAZİ VE EŞİ PERVİN BARAKAZİ  MASALARI TEK TEK GEZEREK, HERKESE AFİYET OLSUN DİYEREK, RAMAZAN AYINI TEBRİK ETTİLER.

Başkan BARAKAZİ ve Eşi Pervin Barakazi hanımefendi iftar çadırında vatandaşlarla birlikte oruç açtı.

Bingöl Belediyesi tarafından Yenişehir Mahallesi İş Bankası’nın yanında Ramazan Sokağı kuruldu. Ramazan Sokağı’nda 30 işyeri ve bin kişinin iftarını açabileceği geleneksel İftar Çadırı bulunuyor.

Ramazan ayı dolayısıyla Bingöl Belediyesi tarafından kent merkezinde İş Bankası yanında Ramazan Sokağı kuruldu. Ramazan Sokağı’nda 30 işyerinin bulunduğu Ramazan Çarşısı ve bin kişinin iftarını açabileceği geleneksel İftar Çadırı bulunuyor. Ramazan çadırında günlük 1500 kişi iftar açabilecek. Çadırda 20 personelin hizmet verecek.

 Ramazan Sokağı’nda bulunan Ramazan Çarşısı’ndaki 30 işyerinde yer almak isteyen esnafların Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri istendi.

 Konu ile ilgili olarak Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Belediyemiz, Ramazan ayı münasebetiyle Yenişehir Mahallesi İş Bankası’nın yanında Ramazan Sokağı kuracak. Ramazan Sokağı’nda 30 işyerinin bulunduğu Ramazan Çarşısı ile 1500 kişilik geleneksel İftar Çadırı bulunuyor. Ramazan Çarşısı’nda bulunan işyerlerini kiralamak isteyen esnaflarımız Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. İftar çadırımız bir ay boyunca halkımızın hizmetinde olacaktır. İftar çadırımız fakir ve kimsesizlere hizmet vereceği gibi, yolda kalmış veya bir şekilde evine ulaşamayanlara da hizmet edecektir. İftar çadırı için hazırlanan yemeğe katkı sunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat ederek katkı sunabilirler. Ramazan çadırına bir ay boyunca tüm Bingöllüleri bekliyoruz. Ramazan Ayının; İlimizin, milletimizin ve ülkemizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal