BEYAZ MASADA GÜLERYÜZ VE HIZLI ÇÖZÜM

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’ne bağlı olarak çalışan Beyaz Masa birimine vatandaşlar tarafından iletilen şikâyet, öneri, istek ve talepler, kısa süre içinde Çözüm Masası üzerinden çözülerek, vatandaşa bilgi veriliyor.

 

Gelen şikâyet ve talepler Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’ne bağlı olarak çalışan Beyaz Masa birimi personeli tarafından sistem üzerinden ilgili birim müdürlüğüne gönderiliyor. Sorun, talep ve öneriler; ilgili birimler tarafından kısa sürede çözülüyor. Çözüm Masası’na başvuran vatandaşların başvuruları sonuçlandığında, vatandaşa geri bildirimler SMS, telefon veya e-posta ile anında geri dönüş sağlanıyor.

 

 ‘Alo 188 Beyaz Masa’ telefonunun yanı sıra, e-mail ve şahsen de başvurabilen vatandaşlar, ayrıca, www.bingol.bel.tr internet adresinden e-belediye üzerinden ‘Beyaz Masa’ birimine ulaşabiliyor.

 

Sistemin sorun çözmede önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, sistem sayesinde her birimin sorun çözmede daha dikkatli, hassas ve süratli çalıştığını söyledi.

 

Çözüm Masası ile vatandaş ile belediye arasındaki iletişimin daha sağlıklı hale geldiğini belirten Başkan Barakazi, “Belediye olarak en önemli görevlerimizden biri halkımızın talepleri doğrultusunda hizmet vermek. Bu çaba ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Beyaz Masa, vatandaşla belediye arasında köprü vazifesi görerek vatandaşın meşru taleplerini ivedilikle karşılamaya çalışmaktadır” dedi.

 

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler birimine bağlı olarak çalışan Beyaz Masaya; 2016 yılı içerisinde 279 kişi istek, şikayet, talep ve öneride bulunmuştur. Beyaz Masa’ya internet yoluyla beyazmasa@bingol.bel.tr mail adresimize ulaşarak direkt olarak şikayet, dilek ve memnuniyetlerinizi bildirebilirsiniz. Çözüm Masası’na ulaşan şikayet ve istekler ilgili müdürlük tarafından sonuçlandırıldığında vatandaşlara mail yoluyla cevap gönderilmektedir” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal