Belediye’den öğrencilere sıcak çorba

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi final haftasında sıcak çorba projesi başlattı. Etkinliğe Bingöl Belediyesi de destek verdi.

 

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi final haftasında sıcak çorba projesi başlattı. Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve ÜNİAK, geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve geleneksel hale getirmeyi planladıkları Final Öncesi Sıcak Çorba dağıtımının yapıldığı ‘Çorbaya Kal, Büte Kalma’ projesinin 2.’si yapıldı.

 

Final sınavları için hazırlanan öğrenciler, üniversiteye girişlerinde Öğrenci Konseyi ve ÜNİAK’ın sürprizi ile karşılaştı. Konsey ve ÜNİAK tarafından sınav haftası münasebeti ile hazırlanan proje kapsamında, büyük kazanlarda sıcak çorba ikramı yapıldı. Etkinliğe, Bingöl Belediyesi destek verdi. Öğrenciler, ikram edilen sıcak çorbadan sonra sınıflarına geçti.

 

Nizamiye girişine konulan dev çorba kazanlarından öğrencilere kepçe ile çorba dolduran Konsey Başkanı ve ÜNİAK üyeleri, etkinliğe gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ettiler.

 

Yapılan ikramdan öğrencilerin çok memnun kaldığını dile getiren Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Artar, “Çalışmalarımız ile arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve sınavlara daha iyi hazırlanmalarını sağlamak amacındayız. Final haftasında öğrenci arkadaşlarımızın sınıfa ellerinde sıcak çorba ile çıkmaları güzel bir görüntü oluşturdu.  Geçen yıl başlattığımız Geleneksel ‘Çorbaya Kal, Büte Kalma’ etkinliğini önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi düşünüyoruz. Yaptığımız bu ikramda masrafları üstlenen Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’ye de teşekkür ederiz”  diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal