Belediye’den dilenci operasyonu

Bingöl Belediyesi Zabıta Ekipleri, dün çarşı merkezinde yaptığı operasyonda Malatya ve Elazığ nüfusuna kayıtlı 4 dilenci ve küçük yaştaki çocuklarıyla birlikte yakalayarak şehir dışına gönderdi.

 

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından insanların duygularını istismar ederek dilenenlere yönelik olarak sürdürdüğü operasyonları devam ediyor. Belediye Zabıta ekipleri tarafından Genç Caddesi, Ulu camii mevkii, Hacı Hıdır camii mevkii ve mahallelerde vatandaşları rahatsız eden dilencilerin yakalanması için operasyon düzenlendi. Zabıta ekipleri yaptıkları operasyonda 4 kadın dilenci ve küçük yaştaki çocuklarıyla birlikte yakaladı. Zabıta ekiplerince yakalanan dilenciler zabıta merkezine götürülerek, kabahatler kanunu kapsamında idari para cezaları uygulandı.

 

Zabıta olarak gelen şikâyetler doğrultusunda dilencilik yapan kişilere yönelik yapılan denetimleri artırdıklarını ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bu tip kişiler insanlarımızın duygularıyla oynuyor. Şehir dışından Bingöl’e gelen dilenciler özellikle çocukları kullanıyorlar. Çevre illerden geldikleri tespit edilen dilencileri araçlarla illerine geri gönderdik” şeklinde konuştu.

 

Dilencilere yönelik yapılacak operasyonların devam edeceğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, vatandaşların daha rahat ve huzurlu günler geçirmesi için bundan sonraki günlerde de bu tür çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Zabıta Noktası'na götürülen dilencilerin üst aramaları yapılarak şehir dışına gönderildi.

 

Bu konudaki şikâyetler için Alo 153 Zabıta veya 2131045 nolu telefondan bu kişi veya kişilerin ihbar edilebileceği bildirildi.

Anket

Web sitemizi beğendiniz mi?

Evet
Hayır
Normal