Belediye’den altyapıya sporcu desteği

Bingöl Belediyesi tarafından 4 antrenör eşliğinde çalışmalar yapan futbol altyapı takımı, geçtiğimiz 2 yıldan bu güne 6 futbolcusunu Süper Lig, 3. Lig, Bal Ligi ve PTT 1 Lig altyapılarına gönderdi.

 

Bingöl Belediyesi, gençlerin okul dışında sosyal aktivite yapabilmelerine imkan sağlamak amacıyla Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Yaz Futbol Okulu açıyor. Açılan Yaz Futbol Okulları’nda eğitime alınan gençler arasında seçilen sporcular, belediyenin altyapı spor takımına alınıyor.

 

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bingöl Belediyesi altyapı hocalarından Şevket Buzgan, son 2 yılda 6 sporcuyu Süper Lig PTT 1. Lig altyapılarına ve Bal Ligi’ne gönderdiklerini ifade ederek, “Altyapı öğrencilerimizden 1997 doğumlu Ömer Yanık, 2013-2014 sezonunda Süper Lig ekiplerinden Gençler Birliği’ne transfer olmuş, bu yıl Bal Ligi takımlarından Afyon Afjet Spor’a transferi gerçekleşmiştir. Ömer Yanık’ın oynadığı Afyon Afjetspor 3.lige yükselmiştir. 1999 doğumlu Orhan Uzunboy Süper Lig ekiplerinden İstanbul Başakşehir Spor’da ikinci sezonunu geçirmektedir. 2000 doğumlu Burak Köktaş, Süper Lig ekiplerinden Sivas Spor’a transfer olmuştur. 1998 doğumlu Mustafa Ayrancı, Elazığspor U19’a, 2000 doğumlu Doğukan Tuncer, Elazığspor U17’ye kaleci olarak transfer olmuştur. Ayrıca altyapı sporcularımızdan 2000 doğumlu Muhammed Altunbay ise Elazığspor U16’ya transfer olmuştur. Sporcularımız bahse konu takımların altyapısına transfer olmuşlardır. Bingöl’de Amatör Spor kulüplerine 15 sporcumuzu gönderdik. Bu yıl Malatya’da yapılan U 17 grup maçlarında 2000 doğumlu Özgür Berat Tekyıldız ve Diyar Yıldız Beşiktaşspor Kulübünün Temmuz ayında yapacağı bir haftalık kampa davet edildiler. Amacımız daha çok sporcu yetiştirip, güzel yerlere gelmelerini sağlamaktır. Bu konuda bizleri destekleyen ve bu imkanları sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal