BELEDİYE YAŞAM SPOR BAŞARIYA DOYMUYOR

37.Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu Büyükler kategorisinde katılan Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü, takım olarak Türkiye birincisi oldu.

 

Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen 37. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda değişik ülkelerden 350 sporcu yarışırken 2.’si düzenlenen 10 km koşusunda 148 sporcu mücadele etti. 22. halk koşusunda ise 303 katılımcı boy gösterdi.

 

37. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda yarışan 14 takımı geçen Belediye Yaşam Spor kulubü Türkiye birincisi oldu.

Bireysel sıralamada da kulüp sporcularından Yavuz Ağralı 7’inci, Orhan Avcı 9’uncu, Üzeyir Söylemez ise 11’inci oldu. Dereceye girenlere madalya ve kupaları, yarışın ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

 

Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü’nün yarışmada takım olarak birinci olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi; “Bildiğiniz gibi Ankara’da gerçekleştirilen 81. Büyük Atatürk Koşusu’nda kulübümüz Türkiye birincisi olmuştu. Trabzon’da Türkiye birincisi olmamız, bu başarıların tesadüfi olmadığını gösterdi. Kurumumuz bünyesinde faaliyet gösteren ve farklı bir organizasyonda bir kez daha birincilik kupası alarak bizleri gururlandıran antrenörlerimizi ve sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ve 19 Mayıs Samsun Yarı Maratonu’nda Türkiye birinciliği hedeflerinden bahseden Antrenör Ahmet Demir,  “Bizlere her türlü desteği sağladığı için Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ ye  teşekkür ediyorum” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal