BELEDİYE TESLİM ALMADI, YENİDEN ASFALTLANIYOR

Kısa sürede oluşan tahribatlardan dolayı Bingöl Belediyesince geçici kabulü yapılmayan Abdullah Bazencir Köprüsü ve köprüye giden yol yeniden asfaltlanmak üzere trafiğe kapatıldı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Geçen Nisan ayında yaşanan sel felaketi sonrası sonucu yıkılan ve Bingöl Belediyesinin girişimleri sonucunda AFAD’tan alınan ödenekle ihale edilip, yapımı tamamlanarak ulaşıma açılan Abdullah Bazencir Köprüsü’ne giden yolda yaşanan tahribata ilişkin açıklama yaptı.

“GEÇİCİ KABULÜNÜ YAPMADIK”

Şehir merkezi ile Karşıyaka Mahallesini birbirine bağlayan Abdullah Bazencir Köprüsü’ndeki asfaltın kısa sürede bozulduğunu ifade eden Barakazi, “Köprü yapımı tamamlandıktan sonra Bahçelievler Mahallesi’nden Karşıyaka’ya giden yoldaki parke taşları sökülerek asfalt yapıldı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra incelemelerde bulunduk ve asfaltta aşınmaların olduğunu fark ettik. İlgili çalışanlarımız tutanaklarını tutarken, bizde yetkili firmayla görüştük. Bu süreçte kent trafiğini rahatlatmak adına köprümüzü trafiğe açtık. Firmayla yaptığımız görüşmelerde yolun yeniden asfaltlanması gerektiğini belirttik. Bu süreçte geçici kabulü yapmayıp, firmaya ödeme yapmadık. Asfalt çalışması tamamlandıktan sonra tekrar kontrolleri yapılacak aksi bir durum yaşanmazsa kabulünü yapacağız” dedi.

Köprüde asfalt çalışması öncesi hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Abdullah Bazencir köprüsü çift taraflı olmak üzere trafiğe kapatıldı. Köprüye giden yol ile Aşağı Çarşı’dan gelen bağlantı yolu yeniden asfaltlanacak. Yüklenici firma çalışmaları biran önce tamamlamak için hızlı bir şekilde çalışacak. Hemşehrilerimizin, trafikte yaşanılacak geçici sıkışıklıktan dolayı hassasiyet ve duyarlılık göstereceğine olan inancımız tamdır.”

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal