Belediye Başkanımız Yücel BARAKAZİ, Yetimlerle ‘Kardeşlik İftarı’nda buluştu.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ramazan ayının 15. Günü olan “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla Bingöl’de yaşayan yetim çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Dünyanın dört bir yanına yardım ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı, insanlığın dikkatini dünyadaki yetimlere çekmek amacıyla ‘Dünya Yetimler Günü’ kutlanmasını teklif etmiş ve İslam İşbirliği Teşkilatı da vakfın bu teklifini kabul ederek her ramazan ayının 15. gününü “Dünya Yetimler Günü” olarak kabul etmişti.

Bu yıl 3. kez idrak edilen Yetimler günü nedeniyle Bingöl Belediyesi tarafından iftar programı düzenlendi. Yetim ve yetim aileleri ile birlikte kalabalık bir katılımın olduğu iftar programında yetimlere “hiçbir zaman yalnız değilsiniz” mesajı verildi.

Kardeşlik İftarı programına; Vali Yavuz Selim Köşger ve eşi,  Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, İl Müftüsü Mecit Can, İl Emniyet Müdürü Metin AKAY, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü M. Emin Çakan, Bingöl İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Basın Mensupları, yetim aileleri ve yetim çocuklar katıldı.

Bingöl Belediyesi tarafından 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü Kardeşlik İftarında bir konuşma yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bugün burada kardeşlik iftarı düzenlendi. Ramazan bereket ve rahmet ayıdır, Kur’an’ın indiği aydır. Bu rahmet buluşmalarının önümüzdeki zamanlarda da devam etmesini diliyoruz. Bütün dünyada özellikle şiddetin ve savaşın sardığı ülkelerde nice çocuklarımız yetim kaldı. Hep birlikte yetimlere birer anne kucağı olmak için elimizden geleni yapmalı, onlara destek olmak için gayret sarf etmeliyiz. Yetimlerin maddi imkânlarının karşılanmasının yanı sıra, onların başını okşamak, onların yanlarında olduğumuzu belli etmek en önemli hususların başında geliyor. Yetim kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkalım, onları yalnız bırakmayalım. Bu duygularla herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

İftar programında Başkan Barakazi ve eşi Pervin Barakazi yetim çocuklarla ayrı ayrı ilgilendi. Program, yetimlere çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından son buldu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal