Belediye Başkanımız Yücel BARAKAZİ'nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Barakazi, mesajında; Cumhuriyetin ilanının, milletimizin milli mücadele sonunda kazandığı, bağımsızlığını taçlandırdığı tarihindeki en parlak zaferi olduğuna dikkat çekti.

Bu azim ve inançla Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğunu kaydeden Barakazi, Cumhuriyet'in milletin en büyük eseri, bu topraklarda inşa edilen en büyük özgürlük abidesi olduğunu dile getirdi.

Cumhuriyet'in anlamını ve gücünü Kurtuluş mücadelesinden aldığını belirten Barakazi,  “Millet olarak hedefimiz; bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli değerlerimize sahip çıkmak, ulusal bağımsızlık ve halk egemenliğine dayanan çağdaş, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışını yaşatmaktır. Bir neslin üstün gayret ve fedakârlıklarıyla kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünü kutladığımız bu günlerde,  geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içinde, millet olarak birlikteliğe her zamankinden daha çok önem vermeliyiz. Cumhuriyetimizi millet egemenliğine dayanan asli ilkeleriyle yaşatmak, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıl dönümü olan bugün de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugüne gelmesinde emeği olanları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal