Başkan’dan öğrencilere sıcak çorba

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, final sınavları için sabah saatleri itibari ile Bingöl Üniversite Kampüsü’ne gelen öğrencilere sıcak çorba ikram etti.

 

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi final haftasında sıcak çorba projesi başlattı. Etkinliğe Bingöl Belediyesi de destek verdi.

 

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi, öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Final sınavları için hazırlanan öğrenciler, üniversiteye girişlerinde Öğrenci Konseyinin sürprizi ile karşılaştı. Konsey tarafından sınav haftası münasebeti ile hazırlanan proje kapsamında, büyük kazanlarda sıcak çorba ikramı yapıldı.

 

Öğrenciler, ikram edilen sıcak çorbadan sonra sınıflarına geçti.  Nizamiye girişine konulan çorba kazanından öğrencilere kepçe ile çorba dolduran konuklardan biri de Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi oldu.  Kazanın başına geçen Başkan Barakazi, bir süre öğrencilere çorba doldurup ikram etti.  Bingöl Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çiftçi de Başkan Barakazi ile birlikte öğrencilerin ikramı olan çorbadan içti.

 

Yapılan ikramdan öğrencilerin çok memnun kaldığını dile getiren Bingöl Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Artar, “Çalışmalarımız ile arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve sınavlara daha iyi hazırlanmalarını sağlamak amacındayız. Final haftasında öğrenci arkadaşlarımızın sınıfa ellerinde sıcak çorba ile çıkmaları güzel bir görüntü oluşturdu. Çorba ikramını önümüzdeki yıllarda da sürdürüp geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Yaptığımız bu ikramda masrafları üstlenen Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’ye de teşekkür ederiz”  dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal