Başkan Barakazi’den Yeni Dönem Mesajı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Türkiye’de yeni bir dönemin başladığına dikkat çekerek, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan seçilmiş Cumhurbaşkanı, Sayın Ahmet Davutoğlu Başbakan olarak ülkemizin geleceği adına çok önemli işler başaracaktır” dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 1. Olağanüstü Büyük Kongresini yaptı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun tek aday olarak katıldığı kongre Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

AK Parti Bingöl İl Teşkilatlarıyla birlikte kongreye katılan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Türkiye’nin emin adımlarla yoluna devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

 

“AK Parti, 12 yıllık başarılı bir iktidar döneminin ardından yeni bir hamle başlattı. Yeni bir jenerasyon ve kabine Türkiye’yi inşallah 2023’e en başarılı şekilde taşıyacaktır. Türkiye; iç bütünlüğünü sağlamış, barış ortamını kalıcı hale getirmiş bir ülke olarak 2023’e ulaşacaktır. Ülkemizde demokrasi tüm kurumları ve kuramlarıyla daha da oturmuş bir hale gelecektir. 10 yıl sonra ekonomisi ve demokrasisiyle bölgesinde lider ülke Türkiye, dünyada da çok daha saygın bir ülke haline gelecek. Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a da başarılar diliyorum. Cumhurun başı olarak tarihi bir sürece imza atacağına inancım tamdır. Yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na başarılar diliyorum. Partimize hayırlı uğurlu olsun. Sayın Davutoğlu’nun bugüne kadar ülkemiz için çok önemli görevleri oldu. Hem teorik hem de pratikte kazandığı deneyimleriyle ülkemize çok önemli hizmetler vereceğine inanıyorum. Biz de bu ekibin bir parçası olacak yerel yönetimlerde en iyi şekilde görevimiz yapacağız. Yolumuz açık olsun” diye konuştu.

 

Barakazi, “Her iki liderinde barış sürecine olan katkıları ve destekleri bundan sonraki süreçte de artarak devam edecektir.  Sayın Davutoğlu’nun henüz danışmanken çözüm sürecine gösterdiği destek ortadadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşacağına olan inancımız tamdır. Barış sürecinin mimarları olan iki şahsiyetin ülkeyi yönetmesi bölgemiz açısından da çok önemlidir. Sürecin bütün ülkemize, partimize, camiamıza ve bütün islam dünyasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İki lideri tebrik ediyorum, hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal