Başkan Barakazi’den Ailelere Ramazan Ziyareti

 Ramazan ayı münasebetiyle iftar sonraları yoksul aileleri ziyaret eden Barakazi çifti, yakın ilgiyle karşılanıyor. Sorunları dinlenen ailelere, hediyeler de takdim ediliyor.

 

Ramazan ayında yoksulları yalnız bırakmamak, sofralarına eşlik etmek ve sorunlarını dinlemek için eşi Pervin Barakazi ile birlikte her akşam üç ailenin kapısını çalan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, evlerine misafir olduğu ailelere Ramazan kumanyası yardımında bulunuyor.


Dul, yetim ve yoksul ailelerin yanı sıra Suriyeli aileleri de ziyaret eden Barakazi çifti, aile bireyleri ve ailenin yaşadığı koşullar hakkında detaylı bilgi alıyor, imkânlar neticesinde yardımcı oluyor.
Misafir oldukları evlerde özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Barakazi çifti, Ramazan ayı süresince ziyaretlerin devam edeceğini ifade ettiler.
Hali vakti yerinde olanlara “yoksulu unutmayın” çağrısında bulunan Belediye Başkanı Yücel Barakazi; “Mağdur ve yoksul insanlarımıza her birlikte sahip çıkalım, onları yalnız bırakmayalım. Şu mübarek Ramazan ayında herkes çevresindeki bir yoksulu ziyaret etse, imkânları dâhilinde destek çıksa, işte o zaman Ramazan’ın bereketi her köşeye yayılmış olacak. Yoksulu ziyaret etmek, insana şükretmeyi hatırlatıyor. İşte o zaman yardımlaşmanın önemi daha yoğun şekilde kalplerde hissedilebiliyor. Bu yüzden imkânı olan herkese yoksullarımızı ziyaret etmeyi, onların sıkıntılarına çare olmayı tavsiye ediyorum” dedi

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal