Başkan Barakazi, TRT KURDİ’de seçimi değerlendirdi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 1 Kasım seçimlerinin ardından TRT Kurdi’de canlı yayınlanan Ajansa Zazaki adlı Zazaca Haber Programına telefonla konuk oldu. Barakazi, yayında 1 Kasım sonuçlarını değerlendirdi ve “Umarım bu sonuçlar bölgemize yeniden barış ve huzur getirir” dedi

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 1 Kasım seçimlerinin ardından TRT Kurdi’de canlı yayınlanan “Ajansa Zazaki” adlı Zazaca Haber Programına telefonla konuk oldu.

Barakazi Ajansa Zazaki programında gündemle alakalı sorulara yanıt verdi. Partinin ve yakın camianın Bingöl’deki sonuçlardan memnun olduğunu dile getiren Barakazi, şöyle devam etti: “Bingöl Halkı burada seçimini yapmıştır. 7 Haziran seçimlerine göre katılım oranları da fazlaydı. 7 Haziran’daki korku bu seçimlerde hakim değildi ve halk rahat bir şekilde oyunu kullandı. “

 

Halkın bu seçimde verdiği mesajın da çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Barakazi, “Halk bize bu seçimde istikrar ve refah istediğinin mesajını vermiştir. AK Partinin vaatlerine gönülden inandıklarını ve barış ortamının yeniden tahsis edileceğine  olan inançlarını dile getirmiştir. Öte yandan halk verilen büyük desteğe ve onca vekile rağmen bölge halkının sorunlarının çözülmesi yerine, meselenin daha da içine çıkılmaz hale getirilmesinden de muhalefeti mesul tutmuştur” dedi.

 

Barakazi halkın çıkan sonuçlardan memnun olduğunu söyleyerek, “Halk bizi gördüğü yerde sarılıp tebrik ediyor. Şükürler ediyorlar. Böyle bir sonuçtan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiriyorlar” diye konuştu.

 

Barakazi’den Çözüm Süreci Vurgusu

7 Haziran seçimlerinden sonra sekteye uğrayan Çözüm Süreci için de önemli mesajlar veren Başkan Barakazi, Çözüm Sürecinin Mimarının AK Parti olduğunu vurguladı.

 

Barakazi, “Ben bu seçimlerden sonra şuna inanıyorum ki, Başbakanımız yeniden bir karar verecek ve bu kararla birlikte çözüm süreci yeniden devam edecektir, Kürtlerin meselesi çözülecektir ve bölgeye yeniden barış ve huzur hakim olacaktır” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal