BAŞKAN BARAKAZİ ; ''SEVGİ EVLERİ DEVLETİMİZİN ŞEFKATLİ YUVALARIDIR''

Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdunda kalan erkek öğrencileri ziyaret eden Başkan Barakazi, sevgi evlerinin devletin şefkatli yuvaları olduğunu söyledi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bingöl İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdunu ziyaret etti.

Burada Aile ve Sosyal Politikalar Bingöl İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray tarafından karşılanan Barakazi, ilk olarak çocukların kaldığı sevgi evlerini gezdi.

ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Burada sevgi evlerinde kalan erkek öğrencilerle bir araya gelen Barakazi, kendisinin de yetiştirme yurdunda kaldığını belirterek, yaşadığı anıları anlattı. 

Barakazi, “Sizleri en iyi anlayacak insanlardan birisi de benim. Çünkü bende sizler gibi ailemde ayrı yetiştirme yurdunda yetiştim. Şuanda sizin sahip olduğunuz olanaklar ve imkânlar, bizim zamanımızdaki olanaklardan daha iyi durumda. Bunun kıymetini bilin, unutmayın ki sevgi evlerimiz, devletimizin şefkatli yuvalarıdır. Sizlere kucak açan devletinize sahip çıkın, geleceğinize iyi bir şekilde hazırlanın ve devletimize milletimize sahip çıkacak bireylerden olun” dedi.

Çok sıcak ve keyifli geçen ziyaretten dolayı çok mutlu oldukları gözlerinden okunan çocuklar ise Başkan Barakazi ve Milli Eğitim Müdürü Engin ile güzel vakit geçirmenin keyfini yaşadılar. Ziyaret, yapılan ikramlarla son buldu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal