BAŞKAN BARAKAZİ MAHALLE BULUŞMASINDA KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kültür Mahallesi Aftor Küme Evleri’nde düzenlenen  mahalle buluşmasında kadınlarla bir araya geldi.

Kültür Mahallesi Aftor Küme Evleri’nde mahalle buluşmasında; Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Eşi Pervin Barakazi Hanımefendi, Bingöl AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selma Dursun ve AK Parti Kadın Kolları üyeleri katıldı.

BAŞKAN BARAKAZİ “KÜLTÜR MAHALLESİ KENTLEŞME DÖNÜŞÜM İMZASI DA BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.”

Çapakçur köprüsü çalışmalarına değinen Başkan Barakazi, Kültür Mahallesi Kentsel dönüşüm imzasının müjdesini verdi.  Başkan Barakazi, “Çapakçur Köprüsü bugün itibariyle trafiğe kapandı ve yıkım işlerine başlandı. Bu sene içerisinde de tamamlayacağız. Köprünün yıkılmasıyla beraber alternatif yollarla trafiğin akışını sağlayacağız. Kültür Mahallesi Kentleşme Dönüşüm imzası da bugün gerçekleştirildi. Bu müjdeyi de vermek istiyorum. Eski binalarımızı yıkıp yerine daha modern yapılar inşa edeceğiz. Kira hakkı zayi olmayacak. Kentsel dönüşüm tamamlansa bile kiraların tamamı ödenecektir”dedi.

“HAVAALANIN ARKA KISMINDA SÜTAŞ FABRİKASI DÜŞÜNÜLÜYOR.”

Askeri Alan, Cazibe Merkezi, Sütaş hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Barakazi, “Askeri Alanının devir işlemini yaptık. Askeri alanın olduğu yere, belediye binası ve ticari alanlar yapacağız. Askeri Alanın devri olsun diğer çalışmalarımızda olsun, Kalkınma eski Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın katkısı çok büyük, ben bir kez daha buradan teşekkür ediyorum. Bölgemizde işsizlik mevcut, sizlerin çoluğu çocuğu var eşleri var. Cazibe Merkezleri kapsamında çok ciddi bir yatırım bekliyoruz. 7-8 trilyon yatırım olacak. Buralarda fabrikalar, atölyeler  yer alacak. Bu fabrikalarda ve atölyelerde sizlerin eşleri çocukları buralarda çalışabilecek.Kalkınma eski Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, İzmir’de Sütaş konusunda Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza rica etti. Sütaş’ın yöneticisi Muharrem Yılmaz’la görüşerek sözünü aldı.Havaalanın arka kısmında Sütaş Fabrikası düşünülüyor. Sütaş, şehrimiz için belli başlı bir istihdam olacağını düşünüyorum”dedi.

“MARAŞLI BİR İŞADAMININ 1.500 KİŞİLİK BİR TEKSTİL YATIRIM YAPMAYA ÇALIŞIYOR.”

Tekstil yatırımlarıyla 3.000 kişiye istihdam sağlanacağını ifaden eden Başkan Barakazi, “Bingöl ile Kahramanmaraş, Gönül Köprüsü kapsamında kardeş şehirler. Maraşlı bir işadamının 1.500 kişilik bir tekstil yatırım yapmaya çalışıyor. Bu tekstil firmalarında genç bayanlarımız çalışıp evlerine katkı sağlayabilecekler. Ayrıca Simani Mahallesinde yapılan tekstil kentimiz var. Oraya da talipler var, tekstil fabrikalarını kurmak isteyen üç firma var. Burada da 1.500 kişiye istihdam sağlanılmasına çalışıyoruz. Biliyorsunuz tekstil fabrikalarında daha çok kadınlar çalışıyor. Böylece kadınların istihdamı sağlanmasına çalışıyoruz ”ifadelerini kullandı.

Kültür Mahallesi Aftor Küme Evleri’nde yaşayan kadınların kentsel dönüşüm talebini dinleyen Başkan Barakazi, arazinin elverişsiz, sulak bir arazi olduğu yapıya uygun olmadığını söyledi. Kentsel dönüşüm için uygun bir bölge seçilip, bu bölgenin tamamen boşaltılacağını ifade etti. Mahalleli kadınlar Başkan Barakazi’nin ve beraberindekilerin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal