Başbakanlık, 13 aileye 189 bin TL yardımda bulundu

Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı, Ekim 2014’te selden zarar gören 13 aileye zararları oranında 189 bin TL yardımda bulundu. Yardımlar valilik kanalıyla ödendi.

 

Ekim 2014’te etkili olan sağanak yağış nedeniyle Mirzan Mahallesi’nde çok sayıda ev sel suları altında kaldı. Evleri zarar gören vatandaşlar, Bingöl Valiliği ve belediyeye başvurarak zararlarının giderilmesini istedi.

 

Bunun üzerine mahallede çalışma yürüten Bingöl Belediyesi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, afete maruz kalan evleri ve zararlarını tespit ederek, rapor halinde Bingöl Valiliği’ne sundu.

 

Olayın hemen ardından Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından selden zarar gören vatandaşlara 2 bin TL nakdi yardımda bulunuldu.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin girişimleri sonucu Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı, selden zarar gören 13 aileye 189 bin TL nakdi yardımda bulundu. Yardımlar Bingöl Valiliği aracılığı ile selden zarar görenlere zararları oranında ödendi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal