Barakazi, “Üreten kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor”

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hizmet veren Beşyol Aile Destek Merkezi’ni ziyaretinde konuşan Pervin Barakazi, üreten kadınların sayısının gün geçtikçe artığını söyleyerek, “Bu şehrimiz için, ülkemiz için ve Bingöllü kadınlarımız içinde çok önemli bir gelişmedir” dedi.

 

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hizmet veren Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ettiler.

 

Çalışmalarla ilgili idarecilerden bilgi alan Köşger ve Barakazi, kurs atölyelerini dolaşarak yapılan ürünleri incelediler.  Kursiyerlerle de sohbet eden Köşger ve Barakazi kursiyerlere, kursların faydalarını ve hayatlarına kazandırdığı artıları sordular.

 

Ahşap Boyama, Giyim, El Nakışları ve Makine Nakışları kurslarında toplam 100 bayan kursiyerin eğitim gördüğünü ve kursları başarıyla bitirenlere sertifika verileceğini kaydeden idareciler, dönem sonunda yapılacak kapsamlı bir serginin akabinde yeni modüller açılıp eğitimlerin sürdürüleceğini kaydettiler.

 

Ziyarete; Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek’in eşi Cemile Şimşek, Vali Yardımcısı Mutlu Akyol’un eşi Oya Akyol, Adaklı Kaymakamı Yasin Yunak’ın eşi Elif Ayla Yunak, Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala’nın eşi Mesude Atala, Belediye Meclis Üyesi Feyza Başak Koç ve davetliler katıldı.

 

Kadınların üreten bir toplumda yer edindiğini belirten Pervin Barakazi, “Bingöl'de kadınlarımız sosyal hayat içerisinde aktif olarak yer almaya başladılar. Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Halk eğitim Merkezi'nde çalışan ve üreten kadınlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu şehrimiz için, ülkemiz için ve Bingöllü kadınlarımız içinde çok önemli bir gelişmedir. İnşallah daha güzel gelişmelerle buraları ziyaret ederiz. Emek veren, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bütün hanımlarımızın başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Aile Destek Merkezi'nde yapılan çalışmaları beğendiği dile getiren Fatma Köşger, “El emeği, göz nuru yapılan çalışmalar çok güzel. Bu çalışmaların devamını diliyorum” diye konuştu.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Beşyol Aile Destek Merkezi Koordinatörü Fatma Buldağ,  “Bizim bugünkü amacımız Hanımefendiye ve davetlilere kurumu anlatmak. Kursiyerlerin yaptığı çalışmaları davetlilere gösterdik. Aile Destek Merkezimizin 3 yılı. 4 modülümüz, 5 tane usta öğreticimiz var. Ahşap boyama, makina nakışları, ter kırma, rölyef ve el sanatları olmak üzere 4 tane modülümüz, 5 tane usta öğreticimiz, 100 tane de kursiyerimiz var. Kursiyerlerimizin boş vakitlerini doldurmalarını, meslek eğitimi almalarını sağlıyoruz. Kursiyerlerimize dönem sonunda kurs bitirme belgesi veriyoruz. 2 kursiyerimiz kendi işyerlerini açtı. Maddi anlamda kursiyerimize destek olmak için yıl içerisinde yaptıkları ürünleri sergide satıyoruz ve el emeklerini veriyoruz. Kursiyerlerimize hem maddi hem de manevi destek veriyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Ziyaret davetlilere verilen ikramların ardından son buldu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal