Barakazi: “Temiz bir çevre, en değerli mirastır”

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Temiz bir çevre, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli mirastır” dedi.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle, Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim Buluç, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Murat Altuncu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürü Memet Yıldırım ile Kaleönü İlköğretim Okulu İzci gurubu Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

 

Kaleönü İlköğretim Okulu İzci gurubunun izci andını okumasının ardından konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim Buluç, amaçlarının insanlarda çevre ile ilgili duyarlılığı arttırmak olduğunu kaydetti.

 

Buluç, “Çevre Günü Kutlamasının; çevre kirliliğinin etkilerine ve sonuçlarına dikkat çekmeye, daha sağlıklı ve temiz bir çevre için çabalarımızı yoğunlaştırmaya vesile olmasını temenni ediyorum. Kentlerde nüfusun hızlı artışı ve sanayileşme ile birlikte yaşamımızın en büyük kaynağı çevremiz özellikle son yüzyılda çok büyük kirliliklere maruz kaldı. Bize emanet olarak verilen doğayı ve çevremizi bizden sonraki gelecek nesillere yaşanabilir iyi bir çevre bırakmak için kirliliğin mutlaka önlenmesi ve bu konuda anaokulundaki öğrenciden sanayideki patrona kadar her yaştan insanımızın duyarlı olması gerekmektedir. Çevre günü nedeniyle yapılan etkinliklerin hepsi belediyemizin destekleri ile yapıldı. Çevreye verdiği önem ve destekten dolayı Bingöl Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

 

Çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre bilincinin oluşması için kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği içerisinde çalışmaları gerektiğini belirten Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “5 Haziran Dünya Çevre Günü, halkımıza temiz bir çevrenin önemini anlatabilmek için önemli bir vesile olmaktadır. Kamu kurularının ildeki uyumları çok önemli. Çevre konusunda duyarlılığı sürekli sağladığı için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum. Çevre konusundaki duyarlılık Bingöl Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yapacağı faaliyetlerle daha iyi bir seviye kazanacaktır. Yaşanılabilir bir Bingöl ve yaşanılabilir bir çevre anlayışı için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekiyor. Amacımız, yeşili koruyan ve çevreye saygılı bir Bingöl oluşturmaktır. Unutulmamalıdır ki, temiz bir çevre, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli miras olacaktır.  Hep birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

Çevre duyarlılığı oluşturmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Bingöl Belediyesi’nin ortaklaşa etkinlik yaptığını belirten Başkan Barakazi, “5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası nedeniyle yapılan etkinlikler kapsamında, İlimizde çevre duyarlılığı oluşturabilmek adına Bingöl Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak; 01 Haziran 2015 tarihinde Yayladere’de Kültür Merkezinde öğrencilere çevre bilincini geliştirme eğitimi ve tiyatro gösterisi düzenlenmiştir. 02.Haziran 2015 tarihinde Mimar Sinan İlkokulu öğrencileri Recep Tayyip Erdoğan Mahallesinde çöp toplama kampanyası düzenlenmiştir. Kaleönü İlkokulu öğrencilerine çevre bilincini geliştirme eğitimi ve tiyatro gösterisi düzenlenmiştir.  03 Haziran 2015 tarihinde Kiğı ilçesi Halk Eğitim Merkezinde öğrencilerimize çevre bilincini geliştirme eğitimi ve tiyatro gösterisi düzenlenmiştir” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal