BARAKAZİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu’nda  yatılı kalan öğrencilerle  bir araya gelerek söyleşide bulundu. Başkan BARAKAZİ, Belediye Başkanı’nın görevlerinden bahsederek, belediyecilik hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Lise yıllarından bahsederek meslek seçiminin önemine vurgu yapan Başkan BARAKAZİ, “Sizler gibi ben de İmam Hatip Lisesi Pansiyonu’nda yatılı olarak kalıyordum. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Lise yıllarınız çok önemli bunu fırsata dönüştürmekte sizin elinizde. Meslek seçimi yaparken istediğiz mesleği seçmelisin. Ailenin ya da öğretmenin isteği değil sizin isteğiniz önemli. Çünkü seçtiğiniz meslek sizin hayatınıza yön verir. Seçtiğiniz meslekte en iyisini yapmaya çalışın. Eğer mesleğinizde iyi olursanız bu ülkeye de hayırlı bir birey olursunuz” diye konuştu.

Soru-cevap şeklinde geçen söyleşide, Rektör Prof.Dr.Çapak, Sosyolog Doç.Dr.Taşkesen, Milli Eğitim Müdürü Engin meslekleri hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu’nda  yatılı kalan öğrencilerle yapılan söyleşiye; Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İbrahim Çapak , Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Sosyolog Doç. Dr. Abdullah Taşkesen, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Şube Müdürleri Abdulhaluk Çakan ve Mehmet Arslan, okul idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal