Barakazi, “Mahalle buluşmalarını önemsiyoruz”

Başkan Barakazi; “Mahalle buluşmaları kapsamında bir araya gelerek, hem sorunları dinliyoruz hem de karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu anlamda mahalle buluşmalarını önemsiyoruz” dedi.

Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesince düzenlenen Mahalle Buluşmaları toplantıları, Mirzan Mahallesi’nde devam etti. 

Mirzan Cami taziye evinde düzenlenen toplantıya, Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kurum müdürleri ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Mantı, “ Eğer biz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, kaynaşmamızı ve dayanışmamızı kucaklayıcı bir şekilde yaparsak, ne içeride, ne de dışarıda bu ülkeye zarar verebilecek, ülkeyi sıkıntıya düşürebilecek bir güç bu fırsatı bulamayacaktır. Onun için birbirimizi iyi tanımamız lazım. Onun için birbirimizi iyi tanımamız lazım” dedi.

  Dünyanın en pahalı sermayesinin güven olduğunu belirten Mantı, “Birbirimizi sevmek zorundayız, çünkü hepimiz insanız. İnsanlar, sadece ve sadece sevgiyle ayakta kalır ve yaşarlar. Dünyanın en pahalı sermayesi güvendir.  Güven her türlü hastalıkların da ilacıdır” diye konuştu.

Belediye Başkanı Barakazi ise, mahalle buluşmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinlediklerini söyledi.

Bingöl Belediyesince Mirzan Mahallesi’ne birçok yatırım yapıldığını kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Mahalle buluşmaları kapsamında bugün Mirzan Mahallesi’ndeyiz. Belirli zaman dilimlerinde düzenlediğimiz toplantılarla mahalle sakinlerimizle bir araya gelerek hem sorunları dinliyoruz hem de karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Kentimizin güzel mahallelerinden birisi olan Mirzan Mahalle’mize altyapı ve üstyapı dâhil olmak üzere birçok yatırım yaptık. İmarda yol geçen ancak yol vasfı olmayan yerleri kilitli parke taşları ile döşedik ve yeni yollar açtık. Mahallede açık halde bulunan ve çevreye kötü kokular yayan dereyi kapattık. Mahallede gördüğümüz birçok sorunu giderdik, bundan sonra da gidermeye devam edeceğiz.”

Toplantı, mahalle sakinlerince dile getirilen sorun ve taleplerin dinlenmesiyle sona erdi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal