BARAKAZİ: “KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR”

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, önceki gün etkili olan kar yağışının ardından başlattığı karla mücadele çalışmasını 24 saat aralıksız bir şekilde devam ettirildiğini söyledi.

 

Bingöl Belediyesi, 20 araç ve 60 personelle karla mücadele çalışmasını sürdürüyor. Çarşı merkezi, ana yollar ve mahallelerde devam eden çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklar kardan temizleniyor. Buzlanma riskine karşı tuzlama çalışmalarının da yürütüleceğini belirten belediye yetkilileri, araç sahiplerini buzlanmaya karşı uyardı.

Son yılların en fazla kar yağışını yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ”Ekiplerimiz kar yağışının günlük yaşamı olumsuz etkilememesi için gece gündüz demeden aralıksız bir şekilde kar temizleme çalışmalarına devam edecektir. Belediyemizin almış olduğu tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımız da karlı havaya karşı araçlarını hazırlıklı tutmalıdır” diye konuştu.

Geçmiş yıllarda sıkça yaşanan olumsuz koşullara karşı sürücülerin daha hassas davranmasını isteyen belediye yetkilileri, yoğun kar yağışının etkili olmasıyla birlikte özellikle çarşı merkezi ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yol kenarına araç parkı yapılmaması çağrısında bulundu. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal