BARAKAZİ: “DİRENİŞİMİZ İSLAM ÜLKELERİNE UMUT OLDU”

BARAKAZİ: “TÜRKİYE’NİN DİRENİŞİ DÜNYAYA ÖRNEK OLDU”

Bingöl’de 24 gündür devam eden demokrasi nöbeti, “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile devam etti. Siyasi parti, bürokrasi ve milletin tek yürek olduğu meydanda kalabalığa hitap eden Başkan Barakazi; “Türkiye’nin cuntacılar ve işbirlikçilerine karşı gösterdiği direniş, sadece Müslüman ülkelerine değil, bütün dünyaya örnek oldu” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca 15 Temmuz gecesi gerçekleştirmeye çalışılan darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Direniş Meydanı’nda başlatılan demokrasi nöbeti, “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile devam etti

Bingöl Belediyesi’nce ismi “15 Temmuz Direniş Meydanı” olarak değiştirilen mitinge; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Bingöl eski milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları, kaymakamlar ve binlerce vatandaş katıldı.

BARAKAZİ; “DİRENİŞİMİZ İSLAM ÜLKELERİNE UMUT OLDU”

Bayrakların dalgalandığı, renkli görüntülerin yaşandığı meydanda kalabalığa hitap eden Bingöl belediye Başkanı Yücel Barakazi, Türkiye’deki direnişin tüm İslam ülkelerine umut olduğunu söyledi.

Başkan Barakazi, “Ülkemizi, milletimizi, batılılara, İslam düşmanlarına teslim etmek istediler ama halkımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın çağrısına kulak verdi ve bu çapulculara meydan bırakmadı. Bu mücadele kutsaldır, bu mücadele bütün dünyada zalimlerin karşısında olanlara umut oldu” dedi.

Bütün İslam ülkelerinin son kale olan Türkiye’nin yanında olduğunu vurgulayan Barakazi, “15 Temmuz direnişinde bütün Müslüman ülkeler Türkiye’ye destek oldu.  İşte o Müslüman ülkelerdeki insanlar bizleri takip ederek, son kale olan Türkiye için dua ediyor. Türkiye’nin cuntacılar ve işbirlikçilerine karşı gösterdiği direniş, sadece Müslüman ülkelerine değil, bütün dünyaya örnek oldu” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından halkı selamlayan siyasi ve bürokratlar, alanda kurulan görüntülü sistemle İstanbul Yenikapı’daki mitingi izledi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal