Barakazi çifti, her gün üç aileyi ziyaret etti

 Ramazan ayı münasebetiyle her akşam üç aileyi evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, eşi Pervin Barakazi, ailelerle yakından ilgilenip, sorunlarına ve sıkıntılarına çözüm üretmeye çalışıyor.

 

Ramazan ayı nedeniyle çeşitli etkinliklere katılan ve iftardan sonra da eşiyle birlikte en az 3 mağdur ailenin evine misafir olan Barakazi, burada ailelerle yakından ilgilenip, sorunlarına ve sıkıntılarına çözüm üretmeye çalışıyor.

 

Aileleri evinde ziyaret eden Barakazi çifti, ziyaretin ardından evine konuk olduğu ailelerde Ramazan kumanyası yardımında bulunuyor.

 

Dul, yetim ve yoksul ailelerin yanı sıra Suriyeli aileleri de ziyaret eden Barakazi çifti, aile bireyleri ve ailenin yaşadığı koşullar hakkında detaylı bilgi alıyor, imkânlar neticesinde yardımcı oluyor.

 

Misafir oldukları evlerde özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Barakazi çifti, “Bingöl Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret ediyor, hal ve hatırlarını soruyoruz. Talep ve sıkıntılarını yerinde görüp dinleme imkânı buluyoruz. Mağdur ve yoksul insanlarımıza her birlikte sahip çıkalım, onları yalnız bırakmayalım. Yoksulu ziyaret etmek, insana şükretmeyi hatırlatıyor. İşte o zaman yardımlaşmanın önemi daha yoğun şekilde kalplerde hissedilebiliyor” diye konuştular.

 

Ziyaret edilen aileler ziyaretten memnun kaldıklarını ifade ederek, talep ve sorunlarını ziyaret sırasında dile getirdiklerini belirtti.

 

Barakazi, ziyaretin sonunda ailelere sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler temennisinde bulundu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal