BARAKAZİ : 15 TEMMUZ DİRENİŞ MEYDANI İLİMİZE HAYIRLI OLSUN

HALKIN TALEBİ YERİNE GETİRİLDİ

Başkan Barakazi; “Bingöl halkı direniş esnasında PTT kavşağının isminin değişmesi yönünde sık sık taleplerde bulundu. Bizde halkımızın sesine kulak vererek, onların talepleri doğrultusunda PTT kavşağının ismini, 15 Temmuz Direniş Meydanı olarak değiştirdik.”

Bingöl Belediyesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından halkın talebi doğrultusunda PTT kavşağının ismini ‘15 Temmuz Direniş Meydanı’ olarak değiştirdi.

Direniş sembolü haline gelen PTT kavşağının isminin değiştirilmesi noktasında vatandaşların yoğun talepte bulunduğunu söyleyen Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi, “Bingöl halkı bu direniş esnasında PTT kavşağının isminin değişmesi yönünde sık sık taleplerde bulundu. Özellikle Boğaziçi Köprüsü’nün isminin değişmesinden sonra beklenti içerisinde olan birçok vatandaşımız, gerek sözlü gerekse yazılı olarak bizlere müracaatta bulundu.  Bizde halkımızın sesine kulak vererek, onların talepleri doğrultusunda PTT kavşağının ismini, 15 Temmuz direniş meydanı olarak değiştirdik” dedi.

PTT kavşağının, bundan sonra ‘15 Temmuz Direniş Meydanı’ olarak anılacağını vurgulayan Başkan Barakazi, şunları söyledi: “Daha önce buranın adı PTT Kavşağıydı. Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra burayı özellikle buna karşı direnen, canlarını veren, şehit olan, gazi olan ve ülke çapında darbe girişimine karşı duran, direniş gösterilenlerin anısına buranın ismini 15 Temmuz Direniş Meydanı olarak değiştirdik. Bundan sonra PTT kavşağı, 15 Temmuz Direniş Meydanı olarak anılacaktır. İleri buraya yakışır bir takım düzenlemelerde yapacağız İnşallah” şeklinde konuştu.

BİNGÖL HALKI ŞANLI BİR DİRENİŞ GÖSTERDİ

Bingöllülerin demokrasiye sahip çıkmaya devam ettiğini belirten Barakazi, şunları söyledi: “Bingöl halkı 25 gündür gerçekten şanlı bir direniş gösterdi. Kalabalıklar azalacak diye düşünülürken, bizler her gün biraz daha kalabalıklaşarak direniş gücümüzü gösterdik. Bu direnişin sembol mekânlarından olan Bingöllü hemşehrilerime, gösterdikleri bu dik duruş, bu tavırdan dolayı kendilerini kutluyor, demokrasiye sahip çıkmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” 15 temmuz Direniş Meydanı'nın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.  

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal