Barakazi, “10 bin adet Ağaç ve Çalı toprakla buluşacak”

Bingöl Belediyesi, yeşil ve güzel bir Bingöl oluşturmak adına şehrin birçok yerinde başlamış olduğu ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bu yıl içerisinde yapacağımız çalışmalarla 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunu toprakla buluşturuyoruz” dedi.

 

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Bingöl’ün değişik cadde ve sokakları ile kavşak noktalarına, değişik türlerden rengârenk çiçek, bitki ekimi ve çeşitli peyzaj çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi  ‘Daha Yeşil bir Bingöl’ sloganıyla yaptığı çalışmalar kapsamında şehrin muhtelif yerlerine 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunun dikimine devam ediyor.

 

Ekipler tarafından şehrin farklı noktalarına özenle ekilen, muhtelif türlerde çiçek ve çalı türlerindeki süs bitkileri şehrin görünümüne ayrı bir güzellik kattı.

 

Şehrin girişinden çıkış noktasına kadar her noktada görsel ve estetik değer katma çalışmaları devam ederken, Lübnan Sediri, Sarı Çam, Adi Kurtbağrı, Ihlamur, Dağ Karaağacı, Pembe Çiçekli Ilgın, Sarkık Huş, Alıç, Dağ Çamı, Ağlayan Çam, Mavi Ladin, Leylak, Mavi Arizona Servisi, Yedi Veren Gül, Tatar Hanımeli, Melez Çam, Yayılıcı Ardıç, Altın Çamı, Ateş Dikeni, Beyaz Kartopu, Mor Salkım, Sarmaşık Gül, Kayısı, Badem, Ceviz ve Kara Dut olmak üzere 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu şehrin dört bir yanında toprakla buluşuyor.

 

Bingöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün bahçesine getirilen ağaçlar, dikilmek üzere ekipler tarafından özenle dizliyor. Ekipler tarafından tespit edilen yerlere dikilen ağaçlar şehrin görünümüne ayrı bir güzellik katılıyor.

 

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi,Bingöllülere bol oksijenli ve sağlıklı bir ortam sunmak için ağaç dikimlerinin devam edeceğini belirterek, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ağaç ve bitki dikim çalışmaları şehrimizin muhtelif noktalarında devam ediyor.  Ekiplerimiz şehrin muhtelif yerlerine ve parklarda değişik türlerden bitki grupları ekerek seyrine doyumsuz alanlar oluşturuyorlar. Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehirde; yol kenarları, mezarlık alanları, refüjler ve yamaç kısımlarında yeşillendirme çalışmaları yapılması amacıyla 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu şehrin dört bir yanında toprakla buluşturuyor. 2016 yılı içinde toplam 10 bin ağacın dikimini tamamlayarak, daha yeşil bir Bingöl oluşturacağız. Parklara, ana arterlerine ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, kavşak ve göbeklere, refüjlere, çeşitli cins ve türlerdeki muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu diken ekiplerimiz, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekiplerimiz tarafından Şehir Mezarlığı Hatice Belgin Caddesi’nin yamaç kısımlarını ağaçlandırma çalışmaları yapıyor. Daha Yeşil Bir Bingöl için peyzaj çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal