12'İNCİ YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

Bingöl’de “Halep’e Yol Açın” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında 12’inci yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı. Bingöl’den Suriye’ye gönderilen yardımların, 1 milyon 200 bin TL değerinde olduğu belirtildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Bingöl Şubesi öncülüğünde başlatılan, Bingöl Belediyesi ve Memur-Sen tarafından desteklenen “Halep’e Yol Açın” kampanyası kapsamında 12’inci yardım tırı, düzenlenen programla Suriye’ye gönderildi.

Programda konuşan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöllülerin yardım severliğine teşekkür ettiğini belirterek, “12’inci yardım tırını Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkarıyoruz. Biz yardım sever bir milletiz. Her zaman darda kalana, ihtiyaç duyana yardım elimizi uzatmışızdır. Başı sıkışan herkes bu topraklara sığınıyor. Burada öyle bir hamiyetperverlik var ki, dünyanın neresinde bir mazlum varsa milletimiz elini uzatıyor oraya. Bingöl’de de en güzel örneklerini görüyoruz” dedi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi yaptığı açıklamada,"Halep’e Yol Açın yardım kampanyasında bugün 12’inci yardım tırını yola çıkarıyoruz. Bingöllüler yardımseverdir ve merhametlidir, kardeşi dara düştüğünde ilk koşanlardandır. Mağdur olan Suriyeli kardeşlerimiz için toplanan yardımlar, Türkiye’deki kardeşlerinin daima yanında olduklarını bir göstergesidir”diye konuştu.

Geçen hafta 11’inci yardım tırını yola çıkardıklarını belirten İHH İnsani Yardım Vakfı Bingöl Şubesi Başkanı Muhittin Gili, “Elhamdülillah bugün 12’inci yardım tırını yola çıkarıyoruz. Bu rakam bir yıl içerisinde gönderdiğimiz tır sayısıdır. Bu tırların içerisinde 40 kalemden oluşan yaşam malzemesi var. Bugüne kadar gönderdiğimiz malzemelerin değeri yaklaşık 1 milyon 200 bin TL değerindedir. Bundan sonra da insanlarımızın katkılarımızı bekliyoruz. Çünkü Suriye’deki mağduriyetler herkesçe biliniyor ve bu mağduriyetleri mutlak suretle gidermemiz gerekiyor. Onun için gayret etmek zorundayız, bugüne kadar destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Memur-Sen Bingöl Şubesi Başkanı Muhittin Çelik’in de yer aldığı program sonrası, 12'inci Yardım tırı okunan duanın ardından Suriye’ye gönderildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal