"YAŞAMAK HER CANLININ HAKKIDIR"

Bingöl Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin farklı noktalarına yem bıraktı.

Bingöl`de etkili olan kar yağışı nedeniyle kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Bingöl Belediyesi, bir yandan da doğadaki canlıların yiyecek sıkıntısını ortadan kaldırmak için çalışma yürütüyor.

Ekipler, her sene olduğu gibi bu sene de soğuk havada yeterli besinleri bulamayan kuşlara ve diğer canlılara da destek oldu.

Konuyla ilgili açılama yapan Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kentin muhtelif yerlerine sokak hayvanları için yem ve yiyecek bırakma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi, belediyenin yanı sıra vatandaşların da evlerinde bulunan bayat ekmekleri ve yiyeceklerle sokak hayvanlarını beslemelerini istedi.

Barakazi, “Doğaya bıraktığımız yem ve yiyeceklerin sokak hayvanlarının yaşamını kolaylaştırdığını görmek bizleri mutlu ediyor. Yaşamak Her canlının hakkıdır. Bingöl Belediyesi olarak  zor kış şartlarında yeterli besinleri bulunmayan canlılara destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal